10 motive pentru a alege TuneCore Music Publishing Administration

octombrie 24, 2014

[Editors Notă: Acesta este un re-postat blog-ul de la 2/10/14, inițial scris de Jacqueline Rosokoff. Am făcut unele actualizări minore, dar altele decât că, bucurați-vă și asigurați-vă că pentru a vizita pagina noastră de administrare a publicării pentru mai multe informații!]
 
Ai pus o mulțime de muncă în scris melodii.  Si pentru ca aceste compozitii stau la baza carierei tale, vrei sa te asiguri ca sunt tratate corespunzator.  Un administrator de publicare vă va reprezenta compozițiile și vă va asigura că obțineți toate redevențele datorate ție din utilizarea muzicii tale în întreaga lume.  Prin obținerea unui acord de publicare cu TuneCore, veți obține o echipă de top notch de partea ta, luptând în numele tău și oferindu-ți oportunități de a-ți maximiza colecția de redevențe compozitor.

Uite o vom face...

1. Colectăm toate drepturile de autor compozitor din întreaga lume.

Atunci când compozițiile tale sunt descărcate, redate în flux și utilizate în alte moduri din întreaga lume, generezi redevențe la nivel mondial.  Și doar pentru că melodia ta a fost difuzată de un fan din Estonia nu înseamnă că nu ar trebui să primești fiecare bănuț pe care ți-l datorezi.  Vă vom înregistra compozițiile la societățile și magazinele digitale din peste 60 de țări și vom colecta redevențe pentru toate tipurile de venituri legate de compozițiile dvs.

2. Este ușor ca plăcintă.

Colectarea redevențelor nu ar trebui să provoace dureri de cap.  Este un proces ușor de înscriere online pentru a începe să lucrați cu TuneCore pentru publicare.  De asemenea, am construit sistemul astfel încât să puteți adăuga oricâte compoziții doriți, ori de câte ori doriți, prin intermediul contului dvs. În plus, puteți verifica starea de înregistrare a compozițiilor și puteți trimite mai multe secțiuni noi în același timp, încă o dată, toate prin intermediul contului tuneCore.

3. Un preț scăzut și condiții corecte.

Compozitorii merită o afacere echitabilă atunci când vine vorba de publicarea de muzică, nici o îndoială despre asta.  Cu serviciul nostru de publicare, compozitorii plătesc o taxă de configurare unică de numai $ 75. Puteți adăuga compoziții în orice moment, fără costuri suplimentare.  De asemenea, important de reținut, percepem un comision scăzut de doar 10% din redevențele pe care le colectăm pentru tine (sau 20% din poziționările de licențiere securizate oferite de echipa noastră de creație).

În plus, nu trebuie să vă faceți griji că rămâneți blocat într-un acord pe mai mulți ani.  Știm că lucrurile se schimbă și ne-am construit acordul pentru a fi de la an la an.

4. Compozițiile dvs., drepturile dumneavoastră.

Ai scris muzica, deci nu există nici un motiv pentru care nu ar trebui să aibă toate drepturile tale.  Dacă sunteți client TuneCore Music Publishing, veți păstra 100% din drepturile de autor.

5. Avem dovada că ți se datorează redevențe compozitorului.

Dacă lucrați cu TuneCore atât pentru publicare, cât și pentru distribuție, aveți un mare avantaj: o pistă de audit încorporată.  Pentru că putem vedea exact de câte ori muzica ta a fost descărcată și redată în flux și exact unde au avut loc aceste utilizări, echipa noastră de administrare a publicării știe exact cât de mult ți se datorează și o pot dovedi entităților din întreaga lume care au redevențele tale de compozitor.  Nu ne păcălește nimeni.

6. Maximizați-vă câștigurile din muzică.

Încă un motiv pentru a colabora cu TuneCore atât pentru distribuție, cât și pentru publicare: toate veniturile din vânzări din distribuție și publicarea informațiilor despre redevențe vor intra într-un singur loc, contul tuneCore, facilitând gestionarea afacerii dvs.  Și nu uita că, atunci când distribuiți muzica pentru ca fanii să o poată descărca și transmite în flux în întreaga lume, generați mai multe redevențe de publicare, ceea ce înseamnă că vă maximizați potențialul de câștig.

7. Fii parte a sync & Master Licensing Database.

Licențierea sincronizării poate fi un flux de venituri incredibil de profitabil pentru un compozitor.  Din acest motiv, dorim să oferim tuturor compozitorilor TuneCore posibilitatea de a-și avea compozițiile luate în considerare pentru a fi utilizate în film, TV, reclame și multe altele.  Am creat baza de date de licențiere Sync & Master, disponibilă exclusiv supraveghetorilor muzicali, astfel încât aceștia să poată căuta muzică pentru proiectele lor.  Echipa noastră internă de licențiere și creație prezintă, de asemenea, în mod activ compoziții producătorilor de gusturi din industrie pentru a vă face muzica mai multă expunere.  Dacă un supervizor muzical dorește să vă utilizeze muzica, echipa noastră de creație va negocia toate drepturile și taxele în numele dvs., pentru a vă asigura că compoziția dumneavoastră este licențiată legal și în condițiile cele mai favorabile.  Ne-am luat spatele.

8. Face bani din muzica ta pe YouTube.

Câștigi bani de fiecare dată când utilizatorii îți folosesc compoziția în videoclipurile lor YouTube, iar utilizatorii vizionează videoclipuri cu muzica ta pe propriul canal YouTube. Iar dacă ești client TuneCore Music Publishing, îți vom primi redevențele pe care compoziția ta le generează. Acest lucru se datorează faptului că un videoclip YouTube este o utilizare de sincronizare, iar acest lucru este acoperit într-o ofertă de publicare TuneCore.

9. Lucrăm cu organizațiile pentru drepturile de performanță, fără conflicte aici.

Compozitorii ne întreabă adesea dacă afilierea la o organizație pentru drepturile de interpretare (PRO) provoacă un conflict cu serviciul nostru de publicare.  Răspunsul? Nu! Este important ca atât un PRO, cât și un Administrator de publicare să lucreze în numele dvs.  Lucrăm împreună cu SESAC, ASCAP, BMI etc. pentru a vă obține toate redevențele compozitorului care vi se datorează.

10. Avem experiență de partea noastră.

Doriți o administrare de publicare în care să puteți avea încredere.  Unul care știe cum funcționează industria și cum să vă asigurați că obțineți tot ceea ce vi se datorează.  Echipa noastră are peste 100 de ani de experiență combinată reprezentând și deservind compozițiile compozitorilor din întreaga lume.  Dacă lucrați cu noi, puteți fi siguri că facem tot ce ne poate pentru a lupta în numele dvs.

O mulțime de informații pentru a digera?  Suntem de acord.  Când sunteți gata, nufaceți o privire pe site-ul nostru pentru a afla mai multe despre modul în care sprijinim compozitorii și contactați-ne pentru mai multe informații.

Captură de ecran 2014-10-24 la 10.55.15 AM

Tag-uri: muzica muzica publicareaadministrațieipublicarea dealtunecore