Ultimele stiri de la Editura TuneCore

iulie 16, 2015

Vara asta zboară! Dar, ca întotdeauna, echipa noastră în Burbank, CA a fost de lucru departe la colectarea de drepturi de autor compozitor și pitching în numele nostru TuneCore Publishing Administration Artisti. Check out în această lună compozitor scoate în evidență, pitches și plasamente / licențe de mai jos.

REPERE COMPOZITOR

TuneCore Music Publishing este încântat să fie de lucru cu blues prime / rădăcini muzician, Xavier Dphrepaulezz, cunoscut sub numele său de scenă, Fantastic Negrito. După ce a suferit printr-o afacere record dezastruoase și recuperarea de la un accident de mașină aproape fatal, muzician rezilient a scris experiența sa unică de "a face" și pierde totul pe EP-ul său auto-intitulat.

Acest trecut ianuarie, Fantastic Negrito învins mii de intrări pentru a câștiga NPR Music Tiny Desk Concert Contest cu prezentarea cântecului său, "Lost in a Crowd", efectuate într-un lift de marfă în Oakland sale natale, CA.

Următoarea sa lansare din 24 iulie, Fantastic Negrito Deluxe EP, caracteristici două preFantastic Negritocântece nelansate, precum și fiecare melodie de pe EP-ul original auto-intitulat. De asemenea, este inclus single-ul, "An Honest Man", care a fost selectat ca temă cântec pentru drama originală Amazon, Mâna lui Dumnezeu. Fantastic Negrito are mai multe date de tur de vară planificate, inclusiv o oprire la În afara Lands Music Festival în San Francisco.

Kansas ridicat și New York pe bază de cântăreață-compozitoare, Katie Buchanan, a lansat cel mai nou album și a treia versiune administrată de TuneCore Music Publishing, Glow, la începutul acestui an. Bazându-se pe influențe precum Fiona Apple și John Mayer, Buchanan împinge limitele genului cântăreț-compozitor prin crearea propriului stil unic de muzică populară/pop și blues inspirată.

Talentul vocal și instrumental al lui Buchanan asociat cu abilitatea ei de a scrie poKatie Buchanancântece lejere, emoționale, îi oferă acestui muzician un avantaj de neprețuit. Cu această gamă de talent, nu este surprinzător faptul că întregul Strălucire a fost scris, produs și interpretat de Buchanan. În plus, muzica ei a fost prezentat pe site-uri ar fi Fără depresie și Guitar World Magazine.

SYNC & CREATIVE

În plus față de baza noastră de date de licențiere Sync & Master, echipa noastră de creație lucrează continuu pentru a plasa drepturile de autor administrate de TuneCore în toate mediile vizuale. Pitches recente includ muzica pentru Dincolo de înșelăciune încearcă Josh Duhamel, mai multe emisiuni TV, inclusiv de neuitat și Damien, și programe sportive ar fi NASCAR pe Fox.

LICENȚE RECENTE & PLASAMENTE

Dancing WIth Stele

Dancing With The Stars
"Hei Pachuco"
Scriitor: Eddie Nichols
Artist: Royal Crown Revue

Tătic dublu

Tătic dublu
"Măcelarul din cer"
Scriitor: David Jones
Artist: David Thomas Jones

NHL Playoffs Promovarea

NHL Playoff Promos
"Surf City"
Scriitor: Jamin Winans
Artist: Jamin Winans


ÎN ȘTIRI

TuneCore rămâne la curent cu știrile din industrie pentru a ne asigura că suntem primii care aflăm noua legislație și ofertele ne vor afecta scriitorii. Aici sunt link-uri către articole recente pe care trebuie să știți despre:

sa faci bani cu muzica ta pe YouTube

SESAC Cumpără Agenția Harry Fox


 

Tag-uri: featuringindiede acordare a licențelorde muzică publicarea de știride sincronizaretunecore