Ultimele stiri de la Editura TuneCore

august 20, 2015

A fost un august muggy aici, în Brooklyn, dar în mod natural echipa noastră De Muzică Publishing Administration în Burbank continua să lucreze confortabil cozile lor off! Aruncati o privire la unele dintre ultimele noastre stiri de la echipa noastră de pe coasta de vest. Dacă sunteți curios despre serviciile noastre de muzică Publishing Administration, verificați-ne!

REPERE COMPOZITOR

Screen_Shot_2015-08-11_at_6.52.22_PMTrupa de reggae incredibil de succes, Stick Figura, a fost format de compozitor, multi-instrumentist, și producător, Scott Woodruff. Din 2006, Stick Figura, a lansat cinci albume full-length, inclusiv TuneCore Music Publishing administrat album, CimitirBurial Ground a ajuns la numărul #1 în topurile iTunes și Billboard Reggae, și a câștigat milioane de piese de teatru pe Spotify de la debutul său.

După ce Woodruff a format o trupă live în 2012, Stick Figure a împărțit scena cu artiști reggae precum Rebelution și Tribal Seeds. În prezent, Stick Figura se alătură Ușor Stoopid și Dirty Heads pe un turneu național din SUA și este slated pentru a juca festivalul inaugural KAABOO în San Diego în această toamnă.

Screen_Shot_2015-08-11_at_6.52.56_PM

Camerun-născut, pop cantareata-compozitoare și fostul membru al trupei Prince's New Power Generation, Andy Allo, a lansat ei cel mai nou EP și PledgeMusic finanțat de proiect, Hello, în luna aprilie a acestui an. Bună ziua a ajuns la 143% din suma obiectivului prin PledgeMusic, și Allo a ales să doneze 10% din încasările în exces pentru caritate, Copii Invizibil. Cel mai nou EP al ei, pe care TuneCore Music Publishing este mândru să-l administreze, este urmarea lansării sale din 2012, Supraconductor, care a fost produs de Prince.

În plus față de a fi un muzician realizat, Allo, de asemenea, este atât o actriță și model și a fost în diverse reclame și campanii de anunțuri. Allo, de asemenea, recent surprins fanii cu un intim, improvizație de performanță într-un magazin pe un episod din TuneCore și Swisher Sweets "Convenience Store Sessions.

SYNC & CREATIVE

În plus față de baza noastră de date de licențiere Sync & Master, echipa noastră de creație lucrează continuu pentru a plasa drepturile de autor administrate de TuneCore în toate mediile vizuale. Pitches recente includ muzica pentru criminali noiembrieîncearcă Ansel Elgort și Chloë Grace Moretz, mai multe emisiuni TV, inclusiv Red Oaks și DatingNaked , și un trailer pentru film, I Smile Back, încearcă Sarah Silverman.

LICENȚE RECENTE & PLASAMENTE

Basketball_Wives_LABaschet Wives LA - Sezonul 4
"Viața sălbatică"
Scriitor: Carlos Sosa
Artist: Outasight
RezervareBooking.com
"Hip Hop Jazz Drum Solo"
Scriitori: Robert Silverman, Michael Silverman
Artist: Imnul Tobe
Tembo_the_Badass_ElephantTembo Elefantul Badass
(trailer joc video)

"Dopaminax - Dance of the Sugar plum Fairy (Hip Hop Remix)"
Scriitor: Med Shaw
Artist: Dopaminax

ÎN ȘTIRI

TuneCore rămâne la curent cu știrile din industrie pentru a ne asigura că suntem primii care aflăm noua legislație și ofertele ne vor afecta scriitorii. Aici sunt link-uri către articole recente pe care trebuie să știți despre:

Departamentul de Justiție a spus să fie în considerare o nouă schimbare de regulă derutant pentru Song Licențiere

9 Music Supervisors Sound off pe Noțiuni de bază muzica ta în Film & TV

Tag-uri: Andy Allofeaturingmuzica de publicarestick figuratunecore sincronizare