Alăturați-vă nouă la SXSW 2019 Pentru mixerul nostru #MusicMadeMe!

februarie 21, 2019

Te îndrepți spre SXSW 2019? Swing de Javelina vineri, 15 martie pentru #MusicMadeMe Mixer

E timpul din nou!

În fiecare an, mii de artiști independenți coboară pe Austin, Texas pentru a efectua, rețea și să învețe în timpul anual de Sud-Vest (SXSW) conferință. Fie că sunt "oficiale" prezentarea artiștilor sau pur și simplu a arătat până pentru a efectua oriunde pot găsi o scenă, SXSW a avut loc mult timp o tradiție de agitație și descoperire.

TuneCore și-a menținut o prezență în Austin în fiecare martie, sprijinirea comunității noastre artist la spectacolele lor live, show-uri de găzduire și, în general, făcându-ne disponibile pentru a conecta și răspunde la întrebări. În trecut, în sus de peste 1 / 3 din artiști prezentarea au distribuit muzica lor folosind TuneCore!

Anul acesta suntem încântați să anunțăm #MusicMadeMe Mixer 2019. Așa sună, invităm Artiștii TuneCore care vor fi în Austin pentru SXSW 2019 să ni se alăture pentru o petrecere de apreciere care sărbătorește angajamentul lor de a crea muzică și de a-și continua cariera.

 

În fiecare an, artiști independenți din toate genurile se bazează pe TuneCore pentru a-și aduce muzica în lume fără a fi nevoiți să-și sacrifice drepturile sau orice comision de venituri. Ca un "Thank You" și un spectacol de sprijin continuu pentru cei care hustled drumul lor spre Statul Lone Star, TuneCore Artistii pot opri de Javelina (69 Rainey Street) între 14:30 și 16:30 vineri, 15 martie2019! Puteți, de asemenea, RSVP pe Facebook aici.

TuneCore CEO Scott Ackerman și membrii echipei noastre Entertainment Relations va fi stau toată după-amiaza, așa că vin de către și salut. Artiștii TuneCore sunt invitați să se bucure de:

  • Un meniu complet de cocktail-uri originale
  • Muzica de la DJ B-Hen
  • Swag ediție limitată
  • Artist portait fotografii de Matt Lankes
  • Interviuri media pentru artiști
  • Hair and makeup touch-up-uri de Priv

Suntem aici pentru a vă sprijini pe tot parcursul anului atunci când vine vorba de distribuție digitală, administrarea de publicare a muzicii și servicii de artist, dar suntem deosebit de încântați să ne conectăm față în față și să oferim ceva în plus. Puteți RSVP aici.

Tag-uri: featuring networking rainey street SXSW sxsw 2019 tunecore