Alăturați-vă TuneCore la SXSW 2020 - RSVP Pentru Mixer nostru & Homebrew Coffee Chat pentru Creatives

martie 5, 2020

ACTUALIZARE:

Datorită preocupărilor tot mai mari cu privire la coronavirus (COVID-19), TuneCore a decis să anuleze evenimentele noastre de la Festivalul SXSW, inclusiv Music Made Me Mixer și participarea noastră la AMF Homebrew Coffee Chat. Regretăm sincer neplăcerile cauzate de acest lucru. Sănătatea și siguranța echipei noastre, a artiștilor și a partenerilor noștri este prioritatea noastră cea mai mare.

Dorim să mulțumim comunității TuneCore pentru sprijinul și înțelegerea lor. Așteptăm cu nerăbdare să te vedem anul viitor.


În timp ce probabil încă se simte ca Ziua De Anul Nou a fost săptămâna trecută, SXSW 2020 este chiar după colț! TuneCore va fi exploatație-l în jos, din nou, și în acest an suntem oferind unele oportunități de mare pentru a conecta pe sfaturi de carieră, rețea, sau doar stea cu echipa noastră.

Te îndrepți spre Austin anul ăsta? Fie că sunteți un artist oficial prezentarea, le-ați asigurat unele spectacole, sau sunteți doar de rulare în jos pentru a obține în pe distracție, dacă sunteți un Artist TuneCore, asigurați-vă că rsvp la unele dintre evenimentele noastre de mai jos:

TuneCore & AMF Prezintă Homebrew Coffee Chat pentru Creatives
Cafe 605, Hotel Van Zandt
Joi, Martie 19, 2020
11:00 - 1:00pm

TuneCore a încheiat un parteneriat cu Austin Music Foundation pentru a reafirma angajamentul nostru față de artiștii noștri: RSVP pentru propria sesiune de consultare unu-la-unu, de 20 de minute cu un membru al echipei noastre Entertainment Relations. Sesiunea dumneavoastră de mentor în persoană este ocazia perfectă de a vă conecta cu profesioniști din industrie care vă pot ajuta să răspundeți la întrebări și să oferiți sfaturi strategice.

RSVP Aici

Muzica Lui TuneCore SXSW Made Me Mixer
Javelina, str. Rainey nr.
Vineri, Martie 20, 2020
14:00 - 16:00

TuneCore este din nou la Javelina pentru muzica noastră Made Me Mixer! Alăturați-vă nouă pentru petrecerea noastră de apreciere a artistului, unde puteți întâlni membrii echipei noastre Entertainment Relations și puteți face o rețea cu alți artiști TuneCore. Festivitățile din acest an vor include:

  • Muzica de la DJ 9th Sage
  • Artist portrete foto de fotograf Andrew Bennett
  • Artist video interviuri oportunități
  • Styling profesional de priv
  • Cocktail-uri de specialitate marca TuneCore
  • Step & Repeat stație foto

Nu este necesară acoperirea, dar admiterea este limitată la capacitate. Sperăm să te vedem acolo!

RSVP Aici


Prima dată la SXSW? Nu sudoare - TuneCore are tone de articole pentru a vă ajuta să profite de conferință și stoarce cât mai mult în experiența dumneavoastră posibil. Fie că este vorba de sfaturi privind crearea de rețele și performante sau doar câteva sugestii locale pentru alimente și băuturi, răsfoiți cele de mai jos și capul la 512 pregătit.

Te îndrepți spre SXSW? 4 moduri de a pregăti pentru haos

SXSW Local Picks: Cel mai bun de magazine record, Tacos, Locuri și mai mult

Noțiuni de bază gata pentru vitrine SXSW dvs.

Networking La SXSW: Păstrați aceste conexiuni după ce festivalul se termină

5 Sfaturi & Tabuuri să vă amintiți la SXSW

Kitul Tău SXSW Fără Stres

Tag-uri: featuring SXSW sxsw 2020