Artiștii TuneCore sărbătoresc "Femeile în luna muzicii"

martie 20, 2020

Martie este femeile în luna muzicii! TuneCore face partea noastră în recunoașterea unora dintre artiștii incredibil în cadrul comunității noastre diverse și subliniind dăruirea de profesioniști din industrie. Industria muzicală nu este scutită atunci când vine vorba de a vă asigura că vocile feminine sunt auzite tare și clar.

Între sprijinirea carierelor a mii de artiști și angajarea în mod echitabil a femeilor la toate nivelurile companiei noastre, TuneCore se angajează să contribuie la menținerea industriei merge mai departe în termeni de egalitate și respect.

În această lună, asigurați-vă că pentru a verifica noastre în curs de desfășurare femei în seria Muzica pe TuneCore MusicMadeMe Podcast. În lista de redare de mai jos, veți găsi conversații aprofundate cu profesioniști din industria muzicală de sex feminin în întregul spectru de specializare.

Deoarece TuneCore este în permanență invocată ca o platformă pentru noi artiști pentru a obține muzica lor în lume, deoarece acestea încep construirea unei cariere, am cerut unor artiști care au fost folosind TuneCore să cântărească în ceea ce înseamnă să fie o femeie în industria muzicală în 2020. Check out câteva sfaturi și cuvinte de înțelepciune de la comunitatea noastră de mai jos - acestea sunt sigur de a inspira și motiva!

SIA AMUN

"Credeți cu adevărat în voi înșivă, în darul vostru și în viziunea voastră și aveți încredere în proces. Nu suntem arată circumstanțele noastre. Această călătorie este una lungă: vei fi încercat, vei fi testat, vei fi falit, vei fi închis sau refuzat, a spus nu. Veți simți ca renunțarea la peste si peste, dar totul este în afară de învățare și de formare necesare în pregătirea pentru timpul să strălucească. Va veni vremea ta și când va trebui să fii pregătit. Așa că îmbrățișează provocările, treci prin acele vremuri grele, rămâi încurajat, meditează zilnic și toarnă-ți inima în muzica ta."SIA AMUN

Neilà

"Afacerea muzicală este la fel de importantă ca și muzica. Creați o echipă solidă, de încredere, demnă de încredere în jurul ă și măcinați foarte greu. Concentrează-te, concentrează-te și găsește ceva (hobby, proiect de pasiune, familie etc.) în afara industriei care îți place să te menții sănătos. Sănătatea mintală în divertisment nu este vorbit despre suficient, dar este o mare problemă, această călătorie muzica este un roller coaster. În sfârșit, distrează-te. Ai început această călătorie pentru că iubești muzica, nu uita asta."Neilà

Dondria

"Du-te fată! Te-ai prins! Ești o ființă frumoasă și puternică, cu idei uimitoare și mult pentru a contribui la lume. La intrarea în această afacere, inteligența și talentul nostru nu este niciodată luate în considerare în primul rând, dar ai încredere în tine. Dacă cazi, șterge-te de praf și încearcă din nou. Și creați cât mai multe relații posibil prin conectarea efectivă cu oamenii, nu doar prin salvarea numerelor din telefon."Dondria

Noora

"Sfatul meu pentru femeile care se îmbarcă în călătoria lor muzicală este de a rămâne în primul rând adevărat pentru tine și viziunea ta! Nu lăsa opiniile altora să te îndepărteze de cine ești și de muzica pe care vrei să o creezi. Practica răbdare și să ia timp crearea de ceva ce poate fi mândru de! Fiind un creativ poate obține stresant, astfel încât să facă o prioritate pentru a rămâne pozitiv și practica de îngrijire de sine pentru a rămâne inspirat. De asemenea, rămâi educat! Industria este în continuă schimbare și cu cât știi mai multe despre afacere, cu atât este mai ușor să navighezi." – Noora

Marié Digby

"Deși s-a mai spus, sfatul meu ar fi să visez mare și să fac pași mici în fiecare zi pentru a ajunge acolo. Motto-ul meu personal în ultima vreme a fost "De ce nu?". Am pus atât de des limitări pe noi înșine cu privire la ceea ce credem că putem și nu putem face. Renunță la aceste îndoieli și începe să faci pași de copil spre cel mai mare vis posibil. Nu a existat niciodată un moment mai bun decât acum, mai ales ca femeie, pentru a urmări fără teamă orice te inspiră cel mai mult și te excită." Marié Digby

Courtney Cole

"Ca o femeie creativă în 2020, aș spune cineva care se îmbarcă în călătoria lor muzicală să urmeze misiunea lor artist, mai degrabă decât o persoană, companie, sau contract. Dacă aveți o misiune ca un artist, fie că este vorba de a vindeca, sau de a împuternici femeile, stau adevărat la această misiune vă permite să stați autentic la arta ta și nu permite nimănui șansa de a influența sau devia tine departe de această misiune. Este ușor să ai încredere în oamenii care au conexiuni sau experiență în industrie și să-i lași să te convingă să faci lucruri care te îndepărtează de misiunea generală și este ușor să vrei să le urmezi exemplul atunci când știi că există potențial de succes. Cu toate acestea, uneori, acest lucru vă poate provoca să-și piardă cine ești ca un artist și ceea ce inițial stabilit pentru a realiza. Întotdeauna încredere în tine intestin, și să învețe atunci când este corect să asculte aceste voci și atunci când să asculte inima ta."Courtney Cole

Primo străinul

"Ai încredere în tine. La începutul carierei mele, am petrecut prea mult timp permițându-le altora să mă facă să-mi iau deciziile. Știi răspunsul la întrebare. Du-te cu asta, fără să-ți cer scuze."Primo străinul

Jamie Lin Wilson

"Nu renunța. Fii cuminte, atunci fă-te bine. Practică. Fiți informat cu privire la instrumentul și echipamentul dvs. Când te simți nerespectuos, fii respectuos înapoi, dar nu te cace. Și nu renunța."Jamie Lin Wilson

Adela

"Ca o femeie creativă într-o industrie dominată de bărbați, aș spune în primul rând: suntem la fel de mare ca baietii! De asemenea, să fie deschis la construirea de relații cu femei și bărbați în industrie în ceea ce privește mentoraturile merge. Ai fi surprins cât de multe creatives acolo sunt dispuși să dea sfaturi de mare pentru a vă conduce prin călătoria dumneavoastră și tot ce trebuie să faceți este să ceară! Formarea unui colectiv cu unele dintre fetele din industria dumneavoastră, care sunt, de asemenea, crearea lor val și banda este un instrument de mare în a ajuta construi reciproc. De afaceri muzica este totul despre rețea. Valoarea ta netă este rețeaua ta!"Adela

JJ Heller

"Dacă aveți cu adevărat ceva în inima ta de spus, veți găsi audiența ta (dar va dura, probabil, mai mult decât doriți). Ai răbdare, continuă să scrii și continuă să fii tu!"JJ Heller

Tag-uri: featuring femei în muzică femei în luna muzicii