Parteneri TuneCore cu Loopcloud

Mai 12, 2021

TuneCore este mândru să servească artiști, compozitori și producători într-o perioadă în care nu a fost niciodată mai ușor să te exprimi creativ. Dacă ați întrebat șeful medie etichetă sau creator douăzeci de ani în urmă, ai putea merge despre dezvoltarea unei cariere în producția de origine, v-ar lua un răspuns destul de complicat. Fie că căutați să vă rotiți în club sau să construiți ritmuri pentru un proiect hip hop, cantitatea de echipamente accesibile disponibile pentru începătorul mediu a fost limitată.

La fel ca modul în care TuneCore a intervenit pentru a oferi artiștilor o platformă pentru a-și distribui melodiile în lume, Loopmasters cu sediul în Marea Britanie și-au făcut cunoscută prezența în circuitul DJ și producător, oferind o selecție uimitoare de mostre și bucle cu Loopcloud. Loopcloud este mai mult decât o bibliotecă eșantion: vă permite să previzualizați și să modificați peste patru milioane de eșantioane fără redevențe - plus propria colecție de eșantioane - live și în timpul și cheia perfectă cu DAW-ul dvs. Acesta reunește fiecare sunet din colecția ta într-un singur loc: etichetat, organizat și ușor de găsit.

Pe măsură ce tot mai mulți producători de dormitoare navighează prin peisajul digital și își consolidează seturile de abilități, Loopcloud oferă conținut muzical inspirațional pentru a-i ajuta să-și creeze cele mai recente capodopere. 

TuneCore este încântat să anunțe parteneriatul nostru oficial cu Loopcloud: un alt pas important către furnizarea comunității noastre diverse și robuste de artiști cu mai multe soluții pentru a-i ajuta pe măsură ce își dezvoltă în continuare cariera. Este logic pentru două branduri cunoscute pentru oferirea de artiști independenți resurse puternice la îndemână pentru a veni împreună, și nu am putea fi mai fericiți să-l lovi cu piciorul off.

Dacă sunteți un producător independent, DJ sau chiar doar un artist care caută să-și murdărească mâinile în producție, iată afacerea:

  • Loopcloud este cel mai intuitiv mod de a audia și de a selecta bucle și eșantioane pentru a începe sau dezvolta în continuare un proiect muzical. 
  • Mostrele pot fi previzualizate și modificate live, în timp și cheie perfectă cu proiectul într-un DAW (stație de lucru audio digitală).
  • Caracteristicile bazate pe INTELIGENȚĂ ARTIFICIALĂ includ potrivirea armonică și ritmică a sunetului, precum și recomandări de sunet similare.

De la companie: "Loopcloud 6 continuă să împingă limitele serviciilor de abonament eșantion cu potrivire armonică și ritmică a sunetului alimentată cu AI, recomandări de sunet similare și filtre de căutare audio reglabile. Actualizările suplimentare includ trei efecte suplimentare, etichetarea AI pentru conținutul utilizatorului, opțiuni intuitive de export, un nou mod întunecat și multe altele. Loopcloud 6 inspiră producătorii și artiștii cu sunete noi, idei proaspete și direcții muzicale neașteptate."

Oferta

Pentru TuneCore Artists, Loopcloud oferă 1 GB de mostre și bucle GRATUIT, PLUS o încercare extinsă de două luni a platformei lor. Înscrieți-vă prin acest link pentru a profita de acest cadou de artist TuneCore de la prietenii noștri de la Loopcloud!

Platforma este compatibilă cu DAW-ul ales și nu există niciun cod de valorificat!

Abia așteptăm să auzim toată munca uimitoare care vine din această ofertă pentru comunitatea noastră. Dacă sunteți interesat să aflați mai multe despre înregistrarea și producția la domiciliu, consultați Ghidul nostru de supraviețuire util.