I Nam een platenlabel mee naar SXSW vorig jaar

7 maart 2016.

Dit is wat we goed hebben gedaan, dit is wat we fout hebben gedaan.

Door W. Tyler Allen

SXSW is belangrijk.

SXSW is belangrijk omdat je als kunstenaar, vooral in het hedendaagse digitale landschap, moet opvallen. Social media en de online wereld genereren zoveel statisch, omdat er tientallen kunstenaars zijn die gebruik maken van dezelfde tools als jij. Ze staan op Twitter, ze werpen blogs op, en ze gebruiken digitale middelen om overal te zijn. En met zoveel ruis is het voor jou als individu moeilijk om je eigen ruis te maken.

SXSW is een van de weinige kansen dat een kunstenaar echt kan netwerken met journalisten, leidinggevenden en vooral met andere kunstenaars. Om nog maar te zwijgen van de mogelijkheid om op te treden in officiële showcases en nieuwe fans en luisteraars te werven. Je bent niet in concurrentie met anderen, en je kunt echt face-time met besluitvormers en beïnvloeders, in plaats van alleen maar woorden achter een e-mail.

In 2015 werkte ik met een relatief nieuw onafhankelijk label, als marketingconsultant en projectmanager. Het label bracht hun volledige rooster (5 artiesten/acts) naar SXSW voor showcases, evenementen en de algemene ervaring.

Dit project was een van mijn grootste in 2015, en voor het grootste deel - onze ervaring bij SXSW was een groot hoogtepunt voor het hele labelproject, voor ons allemaal.

Dus, als je dit leest en je afvraagt hoe je je het beste kunt voorbereiden en waar je op moet letten als je in Austin rondhangt, dan is hier een blik op wat mijn team goed heeft gedaan, en wat we anders zouden willen doen.

Wat we goed hebben gedaan: We hebben ons onderzoek gedaan

Voor degenen onder u die niet weten waar u aan begint, SXSW bestaat uit verschillende evenementen die in het centrum van Austin plaatsvinden. Er zijn netwerkevenementen, lezingen, pitch sessies, en dan 's nachts, de eigenlijke kunstenaar showcases. Het is belangrijk voor u om de evenementen te begrijpen, zodat u ze kunt gebruiken voor uw eigen voordeel en succes.

Zo deden we bijvoorbeeld wat onderzoek (en schaamteloze Twitter op de loer) om uit te vinden welke journalisten en schrijvers bij SXSW aanwezig zullen zijn. Met sommigen van hen hadden we al een relatie en met anderen - niet zozeer. We hebben echter de hand op deze schrijvers gelegd en ze uitgenodigd in de vitrines van onze artiesten.

We hebben ze gewoon gemaild, verteld wie we waren en ze laten weten dat ze op onze lijst zouden staan (als ze geen badge hadden). Hebben we ze ook omgekocht met drank? Absoluut. Maar aan het eind van de week hadden we genoeg schrijvers, journalisten en beïnvloeders op onze shows.

Dit is een ongelooflijk over het hoofd geziene tactiek voor SXSW. De mensen geloven dat, aangezien ze bij SXSW spelen, ze gegarandeerd de "juiste mensen" naar hun showcase zullen komen. Maar niet noodzakelijkerwijs, en zelfs als ze in de buurt zijn, kan het geen kwaad om een paar e-mails te sturen om er zeker van te zijn dat ze op de hoogte zijn van je prestaties.

Hou ook in gedachten: het hoeven geen schrijvers te zijn.

Als u bijvoorbeeld uw distributeur (zoals TuneCore! ) uitnodigt om langs te komen, kan dit resulteren in een grote social media-aandacht die uw groei en bereik kan stimuleren. Hetzelfde geldt voor alle aangesloten bedrijven in Austin. Misschien doet u een crowdfunding campagne en is PledgeMusic in de stad, contact opnemen met hen kan resulteren in het delen van uw werk op social media, een nieuwsbrief, of gewoon resulteren in een aantal goede relaties. Andere coole mensen om uit te nodigen: Uw PRO (ASCAP/BMI/SESAC), uw fabrikanten van apparatuur, opmerkelijke publicisten of social media beïnvloeders.

Al deze entiteiten kunnen leiden tot grote relaties en zelfs potentiële boosts via sociale media en berichtgeving.

Wat we slecht hebben gedaan: We hebben niet echt de vitrines gezien...

SXSW was een ongelooflijke kans voor onze artiesten om op te treden. Maar daar houdt SXSW niet op. SXSW biedt een breed scala aan panelen voor de muziekindustrie, netwerkevenementen en nog veel meer in de loop van de week. Dit zijn onderwerpen waar artiesten echt van kunnen profiteren, zoals licentiemeetings en -groeten, discussies over royalty's en algemene netwerkevenementen in de industrie.

Achteraf gezien was onze focus bij SXSW zwaar op de paar uurtjes showcases die we erin zetten, in plaats van onze artiesten en ons team op de grond te krijgen om wat handen te schudden en wat visitekaartjes te pakken.

Dus, als je je voorbereidt om naar SXSW te gaan als artiest, mis dan de andere evenementen niet. Heb je geen artiesten- of aanwezigheidsbadge? Doe wat onderzoek! Er kunnen enkele evenementen zijn die "tijdens" SXSW plaatsvinden, maar die openstaan voor alle artiesten.

Wat we goed hebben gedaan: We hebben onze digitale kanalen voorbereid

Het laatste wat je wilt, is je fans links en materiaal geven die niet geüpdatet zijn. Op dezelfde manier wil je, als je in contact komt met journalisten of andere belangrijke personen, zeker geen verouderde EPK, of dode social media kanalen als ze je werk bekijken.

Zorg er daarom voor dat alles up-to-date is. Wat we goed hebben gedaan is ervoor zorgen dat we voorafgaand aan SXSW grafische beelden hadden die onze shows promoten. We hebben ook geo-targeted advertenties, en deden keyword advertising die hielp om onze boodschappen bij de juiste mensen te krijgen.

Ook al was het pre-SXSW, we hebben onze EPK geüpdatet om "aankomende SXSW-optredens" op te nemen, en ook verbiage opgenomen in elke perspresentatie die ervoor zorgde dat we onze aankomende SXSW-showcases vermeldden.

Ook hebben we visitekaartjes gedrukt, niet alleen voor ons team, maar ook voor de artiesten. We hebben ook flash drives en CD's gemaakt voor onze artiesten - nu 9 van de 10 keer komt een fysieke CD op de grond van de 6e straat terecht. We hebben dus eigenlijk alleen maar geprobeerd om ze aan de beslissers te leveren, of ze aan een tafel beschikbaar te hebben, dus de fan heeft de keuze gemaakt om er een te komen halen, in plaats van dat wij ze uitdelen - en dan de fan die ze aan de vuilnisbak uitdeelt.

Wat we slecht hebben gedaan: We kochten Gigs, Bad Gigs.

Daar gaan we dan.

Dit wordt het meest "controversiële" in de lijst - omdat het iets bespreekt dat meestal op de achtergrond wordt gehouden, terwijl het tegelijkertijd in industriekringen wordt besproken: Pay For Play.

Hier is de primeur: SXSW zet "officiële" vitrines op. Dit zijn vitrines die door SXSW of SXSW-partners worden samengesteld. Dit zijn meestal de evenementen die meer kans maken op pers, media en andere entiteiten, omdat er de SXSW-stempel van echtheid op staat. De pers heeft ook pasjes voor deze evenementen.

Er zijn echter nog steeds enkele "onofficiële" vitrines die wellicht naast een "officiële" vitrine staan. Meestal krijg je zelfs evenveel voetgangersverkeer als een officiële vitrine. Om het nog meer te benadrukken, worden deze onofficiële vitrines soms nog door grote organisaties, en zelfs grote artiesten, opgezet. Zo trad een van onze artiesten op tijdens Wiz Khalifa's Taylor Gang showcase. Hij was eigenlijk de kunstenaar die Wiz introduceerde voordat hij het podium op ging.

Dit was geen "officieel" SXSW-evenement, maar het had een lijn om het blok heen en had ook verslaggevers, beïnvloeders en meer aanwezigen. Het was ook op een locatie aan de overkant van de straat van een grote "officiële" show. Het zijn ook niet alleen grote artiesten, maar ook grote bedrijven, bedrijven en merken die op vitrines staan die misschien niet die officiële stempel op het spandoek hebben, maar toch nuttig kunnen zijn.

Een ander voorbeeld is het jaarlijkse "rotsfeest" dat direct in de openlucht plaatsvindt bij een grote ingang van de SXSW-feesten. Het is een outdoor rock show, die altijd een menigte trekt, omdat het in het hart van alles zit. Het was onofficieel, maar ze doen het al sinds de jaren '90, en gelukkig voor onze groep was de man die de planning verzorgt ook een producent voor MTV. Hij heeft ons uiteindelijk voorgesteld aan een aantal muziekbegeleiders om te praten over licentieovereenkomsten. Dus, het was onofficieel, maar het maakte niet uit. We hebben wat overwinningen.

Maar officieel of onofficieel is niet wat er besproken wordt. Je zou heel goed een onofficieel optreden kunnen spelen, maar je gaat het podium op met een grote artiest, en je krijgt nog steeds fans en pers te ontmoeten - en als dat het geval is, maakt het niet echt uit of het SXSW-logo op de banner staat of niet.

Maar wat controversieel is en besproken wordt, is dat sommige van deze onofficiële vitrines artiesten aanrekenen om het podium te betreden. Ze betalen voor het spel. Vaak zijn deze shows gewoon locaties in de omgeving die gebruik willen maken van SXSW-feesten en artiesten een paar honderd (of meer) in rekening brengen om op te treden. De meeste van deze mannen/meisjes zullen iemand met geld laten huppelen, dus je zou het podium kunnen betreden nadat een artiest die zo slecht was dat de menigte hem eruit boekte.

Je kunt ook te maken hebben met een geluidsman die niets van audio weet, maar hij is op de plaats van bestemming omdat hij een deel van wat je hebt betaald om het podium op te gaan.

Helaas had mijn label 5 artiesten, maar slechts 3 hadden officiële vitrines. Daarom kocht het label optredens om de anderen zich meer betrokken te laten voelen en, hé, het was toch de moeite waard om te proberen? Nou, we betaalden voor een paar shows - en hoewel het een goede gewoonte was voor de artiesten, was het niet noodzakelijkerwijs gunstig voor onze chequeboekjes of ons schema.

We hebben onze artiesten laten gaan om te gaan met geluidstechnici die geen flauw idee hadden, en na zes acts op het podium te hebben opgetreden, rappen ze over hun eigen mixtape. We lieten onze rockband zelfs optreden op een hiphop locatie, ook al zei de "talent koper" dat het een all-genre podium was.

Het was zeker geen goede verspilling van tijd of geld - ik had veel liever gezien dat onze artiesten de officiële showcases van hun labelmaatje hadden ondersteund, of die tijd hadden genomen om te netwerken op een netwerkevenement. Nogmaals, niet alle onofficiële showcases waren slecht, maar we vonden dat de pay-for-play showcases, zo goed als een verspilling waren.

Dus, heb je net een paar G's laten vallen op een optreden? En het is bijna te laat om terug te keren?

Nou, om te beginnen, geen paniek. Het zou een leuke gelegenheid kunnen zijn, en je zou nog steeds nieuwe fans en andere mensen kunnen ontmoeten die in je optreden afdwalen. Zorg er ook voor dat je gebruik maakt van de "niet-muzikale" evenementen van de week. Ga er op uit en ga naar een aantal evenementen, en maak er het beste van.

Austin is een ongelooflijke stad, dus ga er maar van genieten! Loop 6e straat en de hele binnenstad, kijk wat er nog meer aan de hand is. Je zult zeker een aantal mensen ontmoeten en gewoon genieten van Austin's geweldige vibes.

Wat we goed hebben gedaan: We hebben WEEKS van de inhoud.

Weet je wat geweldig is aan een foto?

Je had vreselijke geluidsproblemen kunnen hebben, en slechts 5 mensen kunnen optreden, maar als je er op het podium uitziet als een badass op de foto, zal niemand het weten.

Wat we bij SXSW ongelooflijk goed deden, was dat we zoveel content kregen - dat we ons geen zorgen hoefden te maken over het zoeken naar nieuwe social media beelden of video's voor een goede 2 maanden. We hadden foto's van de jongens op het podium, we hadden video's en foto's van de artiesten in de bus.

We hadden de rock band's volledige uur set, opgesplitst in een tiental video's. We kregen ook een aantal geweldige "vine-esque" clips van de fans die meeklappen naar een optreden van ons buitenoptreden. We kregen foto's van fans die onze artiestenshirts droegen - we kregen foto's van ons team met grote artiesten die op straat of bij onze optredens rondhingen.

We hebben zelfs de "personal/misc." foto's laten maken - foto's van de crew in de club na een optreden, of het eten na een late avond optreden.

Je denkt misschien: "Maar Tyler, je kunt SXSW maar zo vaak tegen je social media-aanhangers zeggen voordat het oud nieuws is, toch?".

Als je dat wel denkt, ben je briljant en absoluut correct! Fans zullen het opscheppen over je SXSW-avonturen snel beu zijn. Echter, die foto van je optreden - is ook gewoon een prestatie foto. Bewaar het voor later - hetzelfde met een video en zo verder. Je kunt nog steeds manieren vinden om oudere content opnieuw te gebruiken om het fris en spannend te houden.

Zo hebben we bijvoorbeeld een paar freestyles en zelfs een off-the-cuff "bonus" videoclip gemaakt toen de jongens onderweg waren om de rit van Californië naar Austin te maken. We hebben hem bewerkt en in onze achterzak gehouden en een paar maanden na SXSW uitgebracht. Op dezelfde manier hielden we met onze rockband een optreden van hun "nieuwer materiaal" vast totdat hun album werd uitgebracht.

Social media is op zich al een heel eenvoudig geheel. Wat het echter lastig maakt, is dat je je social media en online volgers bezig houdt. Door het verkrijgen van een bibliotheek met content kunt u ervoor zorgen dat u uw fans altijd raakt met clips, foto's en video's die uw talent en merk laten zien.


 

Dit zijn slechts een paar dingen die ik heb geleerd van mijn vorige reizen naar SXSW, en hoe ze u mogelijk kunnen helpen dit jaar te bloeien. Wat er ook gebeurt, zelfs als je er alleen maar bent om wat deuntjes te vangen en wat handen te schudden - je bent al 10 stappen voor op het spel. Want door simpelweg te bewegen en je energie naar een muziekindustriecentrum te brengen, laat het zien dat je serieus bent en een goede richting uitgaat. Dus, blijf gefocust.


Als een muziekmarketingstrateeg, Tyler Allen werkt met een uitgebreid scala aan artiesten, labels, muziektechnologie en muziekwinkels. Tyler begon zijn carrière in de muziekindustrie met Sony Music Entertainment en RED Distribution, evenals de reclame-industrie.

Hij is toegewijd aan het geven van de instrumenten om veteranen te behouden, en nieuwe kunstenaars de instrumenten om te beginnen met die van hen (en alles daartussenin). Lees meer bij wtylerconsulting.com.

Tags: featuring indie muziekindustrie betalen om te spelen SXSW sxsw 2016 tunecore tyler allen